top of page

Kurumsal Projelerimiz

Pupa Ekibi yılların verdiği deneyimle işinizi bir üst seviyeye taşıyacak yetenek ve uzmanlığa sahiptir. Pupa Danismanlik  olarak süreçlerinizi ve stratejilerinizi, dolayısıyla şirketinizi dönüştürmek üzere iç görü ve becerilerimizi birleştiriyoruz. Müşterilerimizin işletmelerini yapılandırma ve yönetme şekillerini geliştirmelerine yardımcı olmanın gururunu yaşıyoruz.

Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde, insan kaynakları danışmanlığı çalışmalarımızda, öğrendiğimiz “en iyi uygulama örneklerini”, bu uygulamalara sahip olmayan ya da mevcut süreçlerini geliştirmek isteyen şirketlere, şirket ve ülke kültürü gibi dinamikleri de dikkate alarak adapte ediyoruz. Farkındayız ki; iyi bir uygulama için hem kendi ülke kültürümüzü, hem de hizmet verdiğimiz şirketin kültürünü doğru tanımak gerekiyor.

Kobi ve Aile Şirketlerindeki başarılarımızın arkasında şirketlere özel dizayn ettiğimiz Terzi Usulü uygulamalamalarımız gelmektedir. Bu uygulamalarda proje yapılandırma safhasındaki Saha Analiz Çalışmalarımızın başarısı büyüktür. 

Grafikleri Analiz Etmek
Brainstorming

Şirketlere Proje Bazlı Hizmetler

İşletmenizi büyütmek istiyor, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bir sonraki projenizde İnsan Kaynakları alanında planlama veya uygulama desteğine mi ihtiyacınız var? Size yol göstermemize izin verin. Her kuruluşun küçük değişikliklerle ilerlemesi mümkündür, ancak günümüzün hızla gelişen ortamında kendinizi geleceğe hazırlamak için risk almanız ve iç görülü kararlar vermeniz gerekir.

Bu modelde belirli bir sürede belirli bir ya da birden fazla projeyi yapıyoruz.

Outsource İK - Müdür / Direktör Hizmeti (ihtiyaç duyulan süre kadar)

Bu modelde ise daha uzun vadeli kalıcı bir iş ortaklığı ilişkisi kuruyoruz. İlgili Danışman Direktörümüz ya da Müdürümüz şirketinize haftanın belirli günlerinde gelip normal bir çalışan gibi çalışıyor yapılması gerekli işleri yapıyor ve şirket üst yönetimin bağlı çalışıyor. Bu modelin en önemli avantajı normal koşullarda birçok küçük-orta ölçekli şirketlerin ya da zaman zaman bazı sektörlerde büyük ölçekli şirketlerin dahi tam zamanlı (full time) istihdam edemeyeceği  üst düzey profesyonelleri bu model sayesinde çalıştırabilme lüksü ve rahatlığına sahip olmasıdır.

Sınıf
İş görüşmesi

İnsan Kaynakları Özel Dersleri

İnsan Kaynakları alanında uzun yıllardır deneyime sahip Pupa Danışmanlık Danışmanları İK profesyonellerinin bilgi ve becerilerini daha iyi bir seviyeye getirmek için sınıf içi ve özel ders eğitim uygulamaları yapmaktadırlar. İlgili uygulamalarla; Ücretlendirme, Performans Sistemi, Ödüllendirme, Bordrolama, İşe Alım, Süreç Dizaynı, Çalışan Bağlılığı, Yetenek Yönetimi, Prosedür/ Şirket Kitapçıkları v.b. gibi birçok alanda eğitimler vermektedirler.  Kişiyle yapılacak birebir çalışmalarda ilk oturumdan itibaren kendisinin seviyesi tespit edilecek ve konular buna göre belirlenecektir. Bireysel derslerde eğitmen bilgiyi iletmenin dışında kişinin öğretilen konuyu birebir yapabilir olduğu yine birebir kontrol edilerek yeni bir konuya geçilmektedir. 

Eğitimlerin tamamı on-line olarak verilebilmektedir.

Şirket Saha Analiz Çalışmaları

(IK Check-UP)

Hazır İnsan Kaynakları Proje uygulamalarından olabildiğince kaçınıyoruz. Bu nedenle proje talebinde bulunan şirketler için İnsan Kaynakları Saha Analiz Çalışmaları yapıyoruz. Bu uygulama sayesinde ihtiyaçları sadece sponsor olan kişi ya da kişilerden değil şirketin gerçeklerinden anlamlandırmaya çalışıyoruz. 

Çalışmalarımız birebir, çalışan örneklem seçimleri ve şirket için özel hazırlanmış özel paket soru bakış açısıyla yapılandırılır. 

Şirket Saha Analiz Çalışması sonrasında gerçek ihtiyaç, yol haritası ve amaca hizmet eden proje yapılandırması oluşmuş olur.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı: Hizmetler
Standing Meeting

Diğer Yaptığımız Çalışmalar ve

Hizmet Başlıkları

Sorunları Çözmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Pupa Danismanlik, yeni iş stratejilerinin uygulanmasından inanılmaz verimli iş süreçlerine kadar birçok noktada zorlukların üstesinden gelmeye ve sizi başarıya götürmeye hazırdır. 2016 yılından bu yana tüm Türkiye'de müşterilere iş yapma biçimlerini İK tarafında dönüşüme uğratan hizmetler sunuyoruz. 

​​

 • İş Hedeflerine uygun İK Hedefleri / KPI’ların tespit edilmesi ve İK bölümünün iş hedeflerine uygun şekilde re-design edilmesi yani yeniden tasarlanması.

 • İnsan Kaynakları departmanının sıfırdan kurulması ya da  mevcut departman çalışanlarının yetiştirilmesi ve/veya ilerisi için hazırlanması

 • Performans Yönetimi Sistemi’nin kurulumu, sahiplenilmesinin sağlanması ve yönetilmesi.

 • Temel ve Pozisyon bazlı Yetkinliklerin yani İnsan Kaynakları konuşma dilinin belirlenmesi.

 • Davranış Bazlı Mülakat Sisteminin şirkete özel tasarlanması ve tüm yöneticilere öğretilmesi.

 • Yıllık Eğitim İhtiyaç Analizi’nin yapılması ve buna uygun planlama yapılmasının sağlanması

 • Liderlik Gelişim Programları tasarlanması

 • Şirket Yedekleme Planlarının yapılanması ve uygulanması.

 • Personel Özlük İşleri Bölümünün kurgulanması ve gerekli durumlarda bir fiil departmanın ve süreçlerinin yapılandırılması.

 • Verilen eğitimlerin faydasının ölçülmesi için gerekli çalışmaların yapılması. 

 • İşe Alım ve İşten Çıkarma süreçlerini profesyonelce ve yasalara uygun, etik şekilde yapılması için süreçlerin belirlenmesi, prosedürlerin oluşturulmasının sağlanması.

 • Koçluk ve Mentorluk Kültürü’nün yerleştirilmesi için altyapı oluşturulması. 

 • Değerlendirme Merkezi uygulamalarının dizayn edilmesi ve uygulanması. 

İnsan Kaynakları Danışmanlığı: Hoş Geldiniz
bottom of page